Przez cały świat
866
tytuł:
Przez cały świat
”Around the world”
gatunek:
walc
muzyka:
oryginał z:?
1956 roku
słowa:
Przyzywa cię, czy słyszysz ją
Za tobą płynie w ślad
Przez cały świat, co noc, co dnia
U twoich stóp tęsknoty mej
Czerwony składa kwiat
Przez cały świat zaklina cię
Wspomina cię i szuka cię
Choć nie wiem, jak i gdzie
Piosenka ta płynie przez cały świat
Pewnego dnia odnajdzie cię
09.02.2022
słowa kluczowe:
Przepisał Rabin.
Szukaj tytułu lub osoby
Wykonawcy:
Wykonawcy:
Posłuchaj sobie
akompaniuje
Orkiestra Taneczna Ryszarda Franka ⋯ ※ ⋯
Polonia Records (Orbis) ze zbiorów:
StareMelodie.pl 0:00
0:00
Etykiety płyt
Aha, i urodził się jako Abe Jabłoń.
A tutaj sporo zdjęć, do wyboru - https://www.google.com/search?q=victor+young+composer&client=ms-android-motorola-rvo3&prmd=invx&sxsrf=APq-WBtA65oaJzFs1cuk3vFfihPG96OqgQ:1644445444696&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwiD8dTU1PP1AhWQyIsKHa3YBt4Q_AUoAXoECAIQAQ
- https://youtu.be/WZj2mAYBW-I
- https://youtu.be/Qk51-vjcZ-Y
https://listakrzystka.pl/esaul-jerzy/
Większość stałych bywalców SM ma świadomość, że stare piosenki nie są, przy całym pięknie większości z nich, najważniejszą rzeczą w życiu, przez co nie rozstrząsają oni z zaangażowaniem równym temu, jakie często mają uczestnicy rozprawy sądowej, wszelkich kontrowersyjnych spraw dotyczących w tym przypadku granicy czasowej wstawianych nagrań. Oczywiście, że zbierają się tutaj hobbyści dla których sprawy te są ważne i w następstwie tego prowadzone są rozmaite dyskusje, ale na pewno nikt nie pisze swoich uwag w tak dramatycznym i przejaskrawionym tonie, przypominającym internetowe rozdzieranie szat, jak Pan.
To świetnie, że ma Pan ambicje bycia poważnym kolekcjonerem, ale czarny krążek nie może doprowadzać Pańskiego ani niczyjego życia do obłędu, a każde niepowodzenie w tym temacie do niekończącej się histerii.
Pozdrawiam również.
Przez cały świat piosenka ta
Przyzywa cię, czy słyszysz ją
Za tobą płynie w ślad
Przez cały świat, co noc, co dnia
U twoich stóp tęsknoty mej
Czerwony składa kwiat
Przez cały świat zaklina cię
Wspomina cię i szuka cię
Choć nie wiem, jak i gdzie
Piosenka ta płynie przez cały świat
Pewnego dnia odnajdzie cię
https://polona.pl/item/dziennik-polski-i-dziennik-zolnierza-the-polish-daily-r-3-nr-16-18-stycznia-1946,NTY3MzAzNjY/3/#info:search:Esau%C5%82
Jestem dość młody i żyję w dobie youtube, a co za tym idzie to jest dla mnie podstawowe źródło piosenek.
Poznałem swego czasu tanga i się w nich rozkochałem. Trochę stanąłem się tangolitą. Niezliczone fragmenty tang już panną zacytowałem lub zaśpiewałem. Mnożyć również można moje własne słowa w takim charakterze.
W związku z tym dla mnie nie ma znaczenia czy to jest nagrane na płycie czy na czymkolwiek innym. Idąc dalej. Nie ma dla mnie różnicy czy jest to tango z roku 1920 czy z 2020 jeżeli jest zagrane i zaśpiewane jak 100 lat temu (czyli bez keyboardów, gitar) (pomijam, iż teraz się nie tworzy tak tang jak dawniej). Można się ze mną teraz nie zgodzić ale. Tango to jest Rawicz Aston Witas Faliszewski itd. Tango to nie jest rok (na oko) 1900-1950. Tango to nie jest nagranie na płycie z charakterystycznym szumieniem. Tango to jest treść, treść serca która wyróżnia się od innych piosenek sposobem wykonania (rodzajem instrumentów, harmonią, śpiewem). My dziś nie mamy lepszych/gorszych serc niż ci co było przed nami i ci co będą po nas. Też możemy tworzyć lepsze/gorsze tanga niż oni wtedy. W aspekcie tekstów i aspekcie muzyki.
Wiem, że to co było jest kanonem. Ale to nie znaczy, że nie można rozwijać starego kanonu o nowe treści (oparte o zasady starego kanonu). Jestem pewny w 99%, że są tu ludzie którzy sami tworzą teksty tang, komponują do nich własne melodie. Te tanga też są na pewno wspaniałe, warte przeczytania czy przesłuchania. Może panów i pań zdanie jest dalekie od mojego, a wręcz może brzmię jak heretyk. Cóż jesteśmy swego rodzaju rodziną Starych Melodii i ostatnimi przedstawicielami tej muzyki. Jak my nie zadbamy o tanga to z czasem umrą i zaginą wśród dawnych wspomnień.
A żeby jakąś wartość postępową ten komentarz wniósł to zadam pytanie, czytaj propozycje do rozważenia dla pana Kierownika. A może by tak dodać nową kategorię na stronie SM, w której każdy kto by chciał (lub po jakiejś drobnej weryfikacji) mógłby udostępniać swoje autorskie tanga, nagrania, nuty, covery. Od społeczności dla społeczności. Niekoniecznie zaraz juz. Ale kiedys. Może jestem marzycielem i tylko w mojej głowie jest to piękne. Liczę, że nikogo nie oburzyłem tym komentarzem.
A żeby nie być tak anonimowy przedstawię się bo uważam, że wypada.
Nazywam się Kamil Chisiński, jedyny taki w Polsce więc nie da się mnie pomylić z kimś innym.